Het voetbalseizoen 2024-2025 gaat de finalemaanden in. Gelijktijdig starten ook de voorbereidingen op het volgende seizoen. Benieuwd wie de hoofdtrainers worden van de jeugdselectieteams bij Alphense Boys in het seizoen 2025-2026?
O21 | Jorik van Adrichem |
O1G | Martijn de Koning |
O18 | VOLGT ZSM |
O17 | Max Voorbij |
O16-1 | Nico Draijer |
O16-2 | VOLGT ZSM |
O15-1 | Lars van Halteren |
O15-2 | VOLGT ZSM |
O14-1 | VOLGT ZSM |
O14-2 | VOLGT ZSM |
O13 | Michael van Klompenburg |
O12 | Coen Verdiesen |
O11 | Beau Haverkamp |
O10 | Joshua van de Winden |
O9 | Tristan van Duin |
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Ik ben Tristan van Duin, 23 jaar en ik woon in Alphen aan den Rijn. Ik heb een lange tijd bij Alphia gevoetbald en ben daar in 2020 begonnen als trainer als stage voor mijn opleiding. Na mijn opleiding ben ik verder gegaan als trainer bij Alphia en heb ik gedurende vier seizoenen verschillende teams getraind. Sinds dit seizoen ben ik assistent bij JO13-2 van Alphense Boys."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O9 volgend seizoen?
"Dit seizoen heb ik een aantal keer mee kunnen kijken bij O9 en dat beviel eigenlijk heel goed. Het spelen van 6-tegen-6 op een kwart veld is iets waar ik nog weinig ervaring mee heb. Maar dat maakt de uitdaging voor mij juist mooi. En ik denk dat dit ook goed is voor mijn ontwikkeling als trainer."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Aan het begin van het seizoen speelden wij het NK in Leeuwarden met twee teams. Wij werden uiteindelijk eerste en tweede door met beide teams de finale te behalen. Wij speelden tegen elkaar, dat was heel mooi. Daarnaast is het spelen tegen BVO's altijd iets moois."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Ik hoop vooral zoveel mogelijk spelers een mooie ontwikkeling te zien maken, waarbij het belangrijkste is dat ze plezier maken en vanuit hier nog mooie stappen maken in de toekomst."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"O9 en 6-tegen-6 spelen op kwart veld is iets nieuws voor mij. Ik wil mij ontwikkelen in het aanpassen van de trainingen hiernaartoe en de dingen die gevraagd worden op deze jonge leeftijd."
"Het maken van leuke maar uitdagende trainingen om de spelers iedere training weer te prikkelen in combinatie met het maken van plezier, is iets waar ik mij vooral in wil ontwikkelen."
Jonge en enthousiaste trainer krijgt kans op topniveau
"Tristan is sinds dit seizoen nieuw bij Alphense Boys. Tristan is in het bezit van het VC2-diploma en heeft zich voor dit seizoen zelf aangemeld om training te willen geven op het niveau van en bij Alphense Boys", aldus HJO Onderbouw Robbert Renirie.
"Tristan heeft dit seizoen kennisgemaakt met het niveau en de structuur binnen de onderbouw van Alphense Boys en daarom denken wij dat hij de ideale kandidaat is om hoofdtrainer voor de nieuwe O9 te worden komend seizoen, waarin hij zelf de werkwijze vaker in de praktijk zal kunnen gaan toepassen."
Het is een feest om hoofdtrainer te zijn bij de jongste selectiejeugd van Alphense Boys. Dat heeft Joshua van der Winden dit seizoen aan den lijve ondervonden. Volgend seizoen zien wij Joshua terug in deze rol, als O10-hoofdtrainer.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Mijn naam is Joshua van der Winden, 17 jaar en ik kom uit Alphen aan den Rijn. Ik heb mijn gehele jeugd in de voetbalselecties van Alphense Boys doorgebracht. Ik heb het in deze tijd heel erg naar mijn zin gehad."
"Volgend seizoen wordt al weer mijn derde jaar als trainer bij de Alphense boys. En uiteraard doe ik dit nog met veel plezier."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O10 volgend seizoen?
"Dit seizoen was mijn eerste jaar als hoofdtrainer. Ik groei volgend seizoen als trainer graag mee met 'mijn' jongens uit de huidige O9.
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Het ondertekenen van mijn eerste contract als hoofdtrainer van O9-1. En hopelijk volgen er nog veel meer bij deze mooie club."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Dat ik zoveel mogelijk jongens aan het einde van het seizoen gelukkig mag maken met een droom overstap naar een BVO-team."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Meer te weten komen over topsportmentaliteit en dat overbrengen op spelers."
"Kom een keer kijken naar zijn training"
"Joshua heeft zelf in de jeugdselectie gevoetbald bij Alphense Boys en heeft mede hierdoor ook een goed beeld over het gewenste niveau binnen de onderbouw van Alphense Boys. Toevallig heb ik hem twee jaar als speler in een van de teams getraind waar ik betrokken was", herinnert HJO Robbert Renirie zich.
"Joshua is hierin een mooi voorbeeld waarin een Alphense Boys-selectiespeler het helaas niet redt om zijn eigen profvoetbaldroom achterna te gaan, maar via onze club alsnog zijn profvoetbalambitie probeert te realiseren maar dan als trainer."
"Joshua is vorig seizoen begonnen als assistent-trainer en passend binnen ons eigen beleid hebben wij hem de kans gegeven om als jonge, enthousiaste trainer uit Alphen aan den Rijn de leiding te hebben over de O9-selectie. O9 bestaat enkel uit lokale spelers en wekelijks schiet O9 er doelpunt na doelpunt in."
"Joshua creëert een omgeving waarin spelers allemaal erin geloven dat zij de beste kunnen worden. Kom een keer bij een training van O9 kijken en je gaat gegarandeerd met een glimlach weer terug naar huis door het plezier en niveau wat de spelers onder hem hebben ontwikkeld. Wij hebben het volle vertrouwen erin dat Joshua dit volgend seizoen weer gaat kunnen binnen zijn rol als O10-hoofdtrainer."
Naast het verlengen en/of vastleggen van veertien jeugdselectiehoofdtrainers volgend seizoen, hebben ook alle Alphense Boys-HJO's voor volgend seizoen getekend. Robbert Renirie is volgend seizoen opnieuw HJO Onderbouw.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Ik ben begonnen met voetballen bij Alphense Boys in de F-jes en ben sindsdien elk jaar betrokken bij de club, op het seizoen 2022-2023 na. Begonnen als voetballer gevolgd door stage-trainer, assistent-trainer, hoofdtrainer en nu voor het komende seizoen het derde jaar als hoofd opleiding van de onderbouw selectieteams."
"In mijn trainersloopbaan heb ik bij Alphense Boys O10, O11, O12 en O16 getraind. Ik heb alle trainersdiploma's tot aan mijn destijds UEFA B mogen halen waarin ik in het seizoen 2019-2020 de ruimte van de club kreeg om mijn eigen team te trainen en te assisteren bij AZ Alkmaar O13."
"In het seizoen 2022-2023 ben ik vertrokken om mijn ambitie achterna te gaan om zelf als trainer werkzaam te zijn binnen het betaald voetbal. Ik heb twee jaar Excelsior Rotterdam O13 op het hoogste niveau getraind en heb er dit seizoen voor gekozen om de stap naar ADO Den Haag te maken. Daar train ik momenteel de O12-selectie en assisteer ik bij O17 voor mijn VC4 Jeugd-diploma (voorheen UEFA A Youth)."
Wat is jouw rol als HJO?
"Heel kort omschreven is mijn rol het zijn van de trainer van de trainers in de onderbouw. In het seizoen 2023-2024 heeft de club de keuze gemaakt om het beleid wat aan te passen en ben ik gevraagd om een goede en duidelijke structuur in onze opleidingsvisie neer te zetten en te bewaken."
"Samen met de trainers ben ik er dagelijks mee bezig om een zo goed mogelijk opleidingsplan neer te zetten en uit te voeren zodat dit beleid vanuit het bestuur ook daadwerkelijk uitgevoerd kan worden. Ik sta op het veld of zit in de dug out om de trainingen te observeren en de trainers van feedback te kunnen voorzien. Als een trainer mij op het veld nodig heeft, dan help ik daar ook graag bij."
"Op de maandagen organiseren wij trainersbijeenkomsten en sparren wij met elkaar over algemene en voetbalzaken. Daarnaast heb ik dit seizoen nog extra de taak om veel jeugdtrainers te helpen in het begeleiden van hun KNVB-cursus, waardoor ons kaderniveau ook weer omhoog kan gaan."
Waarom heb jij ja gezegd tegen nog een seizoen HJO onderbouw?
"In het seizoen 2023-2024 werd ik gevraagd door Kieran Baker om deze nieuwe rol in te vullen. Met veel energie ben ik hieraan begonnen en ik merkte al heel snel dat ik deze energie ook terug krijg van de jonge en enthousiaste trainers."
"Ik merk dat ik de betrokkenheid en werkethiek van de jonge trainers uit eigen regio erg fijn vind en ik heb het gevoel dat wij wat unieks aan het doen zijn, wat zich hopelijk op langere termijn zal terug kunnen betalen. Dit zijn voor mij de drijfveren om door te pakken waar we mee bezig zijn."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"In achttien seizoenen Alphense Boys maak je denk ik een hele hoop mooie dingen mee, zowel als speler en als trainer. Maar er zal mij altijd een seizoen heel goed bij blijven en dat is het seizoen van 2021-2022."
"Waarom dit seizoen mij heel goed bij zal blijven is, omdat ik een onwijs leuk en gezellig vriendenteam had waarmee wij een kampioenschap hebben behaald. Tijdens onze kampioenswedstrijd kwam de tegenstander niet opdagen en heeft een ander recreatief team alsnog tegen ons willen spelen zodat alle voorbereidingen die wij hadden getroffen door konden gaan. Samen met drie vrienden begeleidden wij toen wekelijks de talentjes van de O12-selectie en zij kwamen ons ook aanmoedigen voor deze wedstrijd."
"Met O12 hebben wij in dat seizoen ook een enorm leuk toernooi in Spanje gehad. Beau heeft hier in zijn stukje ook al wat over aangegeven en ik denk dat dat nou precies de kracht van ons was dat seizoen. De sfeer en betrokkenheid was goed en we hebben er een heel plezierig en leerzaam jaar van gemaakt. Ik blijf het onwijs mooi vinden dat de spelers, die inmiddels in O15 zitten, bijna wekelijks over dat specifieke seizoen en/of toernooi beginnen, ondanks dat we inmiddels alweer drie jaar verder zijn."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Ik vind het enorm gaaf als ik spelers en trainers hun dromen achterna zie gaan. Er voetbalt momenteel een aantal jongens en mannen in het betaald voetbal waar ik een kleine bijdrage in hun ontwikkeling aan heb mogen geven door ze een jaar te trainen en daar krijg ik weer nieuwe energie van als ik dit zie."
"Ik hoop dat we in de toekomst nog meer spelers en trainers uit de regio van Alphen aan den Rijn in het betaald voetbal achter hun dromen aan kunnen laten gaan door de manier waarop wij momenteel werken bij Alphense Boys."
Opleidingsvisie
"In samenspraak met het bestuur en op basis van het RJO-jeugdplan heeft Robbert een opleidingsvisie neergezet die perfect aansluit bij de belevingswereld en ontwikkelingsfase voor de jonge voetballers spelend bij Alphense Boys in de onderbouw (O7 tot en met O12). Door zijn aanwezigheid op en rondom het veld weet hij onze trainers intensief te begeleiden en te ondersteunen, wat direct bijdraagt aan een hoger opleidingsniveau binnen de onderbouw", vertelt bestuurslid Technische Zaken Kieran Baker.
"Met zijn ruime ervaring in het jeugdvoetbal en zijn heldere visie op opleiden speelt Robbert een sleutelrol in het verder professionaliseren van onze jeugdopleiding. Met zijn ervaring als hoofdtrainer binnen BVO's vormt hij ook een waardevolle toevoeging aan onze club. Daarnaast draagt zijn werk in het individueel begeleiden van spelers via zijn eigen voetbalschool bij aan onze opleidingsdoelen. We zijn dan ook enorm blij dat hij zijn kennis en kunde blijft inzetten bij Alphense Boys."
Alphense Boys heeft een nieuwe hoofdtrainer voor O21. Jorik van Adrichem tekent een contract voor twee seizoenen bij het oudste team uit onze jeugdopleiding. Op dit moment is Jorik nog trainer in de jeugdopleiding van ADO Den Haag.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Ik ben Jorik van Adrichem, 30 jaar en ik kom uit Delft. Als speler heb ik de clubkleuren van DHC en SV Den Hoorn mogen verdedigen, maar ben ik op 20-jarige leeftijd al gestopt met voetballen door blessureleed en ging ik volledig focussen op mijn trainerscarrière."
"Na periodes bij SV Den Hoorn en Excelsior Maassluis, ben ik de afgelopen vijf seizoenen werkzaam geweest bij ADO Den Haag. Bij ADO heb ik waardevolle ervaringen op mogen doen als hoofdtrainer van O12 t/m O15. Dit seizoen ben ik assistent-trainer bij ADO Den Haag O19, waar ik ook de VC4 Jeugd-cursus op het moment aan het afronden ben."
"Naast het voetbal werk ik aan de TU Delft, waar ik coördinator ben van een MSc (Master of Science). In mijn werkzaamheden coördineer ik alle organisatorische zaken rondom onze opleiding, maar heb ik vooral veel studentcontact waarbij ik hun begeleid in hun individuele leertraject."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O21 volgend seizoen?
"De reden dat ik ja heb gezegd tegen Alphense Boys is, omdat ik in de gesprekken een warm gevoel kreeg bij de organisatie, de visie op voetbal en het geschetste het plan dat zij hebben voor de toekomst van de club."
"Binnen Alphense Boys heeft O21 een belangrijke rol voor de doorstroming van spelers naar Alphense Boys 1 en de uitdagingen die daarbij komen. Uitdagingen die ik graag aanga en waarbij ik denk dat ik met mijn visie, werkwijze en ervaringen een positieve bijdrage aan kan leveren."
"Na gesproken te hebben met toekomstig Alphense Boys 1-hoofdtrainer Eli Wattimury, maar ook met Technische Zaken en de Technische Commissie, kijk ik er erg naar uit om de samenwerking aan te gaan tussen een BVO-waardige jeugdopleiding, O21 en het eerste elftal."
Wat is het mooiste moment dat je bij je oude club hebt meegemaakt?
"Als ik terugkijk op de afgelopen jaren bij ADO Den Haag, kijk ik terug op een leerzame periode waar ik mooie momenten heb mogen meemaken in de vorm van promoties in competitieverband en overwinningen op Nederlandse topteams."
"Maar de mooiste momenten zijn in mijn ogen: een bijdrage leveren aan de ontwikkeling van spelers binnen de teamcontext en hun helpen bij hun ontwikkeling als speler en als mens. En vervolgens deze spelers zien doorgroeien tot het moment dat zij een contract tekenen bij de club, een mooie transfer zie maken naar topclub, een oproep krijgen voor de nationale jeugdelftallen of hun debuut kunnen maken bij het eerste elftal."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Ook bij Alphense Boys hoop ik de spelers te helpen in hun ontwikkeling, waarbij een absoluut hoogtepunt zou zijn als er veel spelers doorstromen vanuit O21 naar Alphense Boys 1. Daarnaast zou het ook een absoluut hoogtepunt voor mij zijn als wij met de staf en spelers een aanvallende en intensieve speelwijze kunnen bewerkstelligen."
"Een herkenbare speelwijze, die uiteraard gepaard gehaald met resultaten, maar die er ook voor zal zorgen dat de supporters van Alphense Boys 1 met heel veel plezier en interesse onze wedstrijden van Alphense Boys O21 zullen volgen en bezoeken."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Vanuit mijn huidige VC4 Jeugd-cursus heb ik ontzettend veel nieuwe inzichten opgedaan en helpt de cursus je bij het vormgeven van jouw eigen werkwijze en visie als trainer. Deze inzichten wil ik komend seizoen zoveel mogelijk integreren met de visie van Alphense Boys zodat wij voor de spelers een zo optimaal mogelijk ontwikkel- en prestatieklimaat kunnen neerzetten. Waarin wij zowel mens als speler kunnen ondersteunen in hun ontwikkelbehoefte."
Voor twee seizoenen getekend
"In onze zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer voor O21 hebben we bewust gezocht naar een trainer met ervaring op het hoogste niveau, in het bezit van het VC4-diploma (UEFA A) en iemand die gewend is te opereren in een topsportklimaat. We vinden het belangrijk dat een trainer spelers niet alleen tactisch sterker maakt, maar ook in staat is om hen mentaal te prikkelen en voor te bereiden op het hoogste niveau", onderbouwt Kieran Baker, bestuurslid Technische Zaken.
"De gesprekken met Jorik zijn vanaf het eerste moment zeer positief verlopen. Zijn visie op voetbal, opleiden en het begeleiden van jonge talenten sluit uitstekend aan bij waar wij als club voor staan. Jorik past perfect binnen het profiel dat we voor ogen hadden. Met Jorik aan het roer verwachten we dat O21 zich verder ontwikkelt als een belangrijke schakel binnen onze jeugdopleiding en prestatieve lijn."
"We zijn dan ook blij dat hij zich voor twee jaar aan Alphense Boys heeft verbonden. Naast zijn rol als hoofdtrainer van O21 zal Jorik ook een belangrijke schakel vormen in de samenwerking met hoofdtrainer Eli Wattimury van Alphense Boys 1. Samen zullen zij werken aan een soepele en inhoudelijke vertaalslag van jeugd- naar seniorenvoetbal, waarmee we onze doorstroomlijn verder willen versterken."
Lars van Halteren, de huidige hoofdtrainer van Alphense Boys O14, wordt volgend seizoen hoofdtrainer van Alphense Boys O15. Daarnaast blijft de Alphenaar middenbouwcoördinator én wordt hij schoolcoördinator.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Ik keepte in mijn jeugdjaren (1996-2009) in alle hoogste jeugdselectieteams van Alphense Boys, tot en met de A1. In 2009 werd ik ongeslagen kampioen en promoveerde ik met mijn team naar de 1e divisie landelijk."
"Tegenwoordig ben im fulltime met voetbal bezig en verbonden aan Voetbalopleidingscentrum.nl (voorheen De Complete Techniek). In deze rol ben ik onder meer hoofd jeugdopleiding bij SV Nieuwkoop en verantwoordelijk voor de samenwerking met 12 andere clubs."
"Daarnaast was ik assistent-trainer van de O12 bij Ajax en werkte ik tussen 2005 en 2009 als onderbouwtrainer in de jeugdopleiding van Alphense Boys. Ik geef ook les op de Highschool Voetbal van het Scala College."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O15 volgend seizoen?
"Dit jaar werk ik, net als vorig seizoen, samen met een geweldige groep spelers en een professionele staf. Met hen wil ik graag nog een jaar verder. Dit seizoen hebben wij sterk ingezet op zelfregulatie, met als doel de slimste ploeg van de afdeling te worden."
"Wij zijn goed op weg, maar er zit nog veel groeipotentieel in, en daar bouwen we volgend seizoen graag op voort."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Daar hoef ik niet lang over na te denken. Na het plotselinge overlijden van mijn vader, die zich ook jarenlang heeft ingezet voor de club als keeperstrainer en jeugdscout, werd er een minuut stilte gehouden bij de thuiswedstrijd tegen PSV."
"Ik wist hier niets van. Mijn vriendin Saskia, Kim Oosterom, Kieran Baker en Jasper Vernooij hadden dit geregeld. Mijn vriendin Saskia was er opeens, samen met de rest van de familie. Een prachtig moment, waar geen enkele voetbalsituatie tegenop kan."
"Ik ben iedereen die hieraan heeft bijgedragen enorm dankbaar. Na het fluitsignaal speelden de jongens met rouwbanden om en gingen ze er op een geweldige manier te keer op het veld. Echt top..."
"En dag later waren, mede dankzij Jolanda, bijna alle spelers met ouders aanwezig bij het condoleren."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Een hoogtepunt zit voor mij niet in een resultaat of een enkele voetbalactie. Wat ik echt hoop, is dat deze groep later terugkijkt op een fijne en leerzame tijd - met een glimlach en een goed gevoel. Ik hoop dat ik ze een stap dichter bij hun droom heb kunnen brengen."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Elke speler is anders en heeft een eigen aanpak nodig. Ik vergelijk dat altijd met een viercijferig slot waarvan de code gekraakt moet worden. De eerste twee cijfers heb je vaak snel te pakken, maar de laatste twee zijn lastiger te vinden."
"Bij sommige spelers wisselen die cijfers zelfs gedurende het seizoen. Ik steek daar veel tijd in en blijf dat zeker doen. Want als je bij elke speler de cijfercode kraakt, ontstaat er écht iets moois."
"Tactisch en mentaal prikkelen"
Kieran Baker, bestuurslid Technische Zaken: "Wij zijn ontzettend blij dat Lars ook komend seizoen als hoofdtrainer bij Alphense Boys actief blijft. Hij gaat zijn derde jaar in als hoofdtrainer en neemt de leiding over de nieuwe O15-1."
"Met zijn brede kennis als hoofdtrainer én zijn eigen ervaring als speler in onze jeugdselectie, weet hij uit eigen ervaring wat er nodig is om jonge talenten optimaal te ontwikkelen."
"Lars weet zijn spelers zowel tactisch als mentaal te prikkelen door een duidelijke trainingsstructuur, die zich vertaalt naar de wedstrijden en bijdraagt aan hun ontwikkeling."
"Naast zijn rol als hoofdtrainer bij O15-1, gaat hij ook aan de slag als schoolcoördinator voor de jeugdselectie en zal hij de samenwerking met het Scala College verder versterken. Daarnaast krijgt hij als middenbouwcoördinator een belangrijke rol in de ondersteuning van de selectietrainers."
Lokale en regionale trainers krijgen de kans om langdurig bij Alphense Boys te werken en steeds nieuwe stappen in hun trainersloopbaan te zetten. Coen Verdiesen, trainer van Alphense Boys O12 (O13-2) is daar een mooi voorbeeld van.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Ik ben Coen Verdiesen, 22 jaar en aankomend jaar wordt mijn vijfde seizoen bij Alphense Boys. Ik was hier eerder als assistent-trainer betrokken was bij O13, O14 en O15. Aankomend seizoen wordt mijn tweede seizoen als hoofdtrainer van O13-2."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O12 (O13-2) volgend seizoen?
"Ik vind het ontzettend leuk om spelers te begeleiden in hun eerste seizoen in de spelvorm 11-tegen-11. In deze leeftijd zijn veel uitdagingen, maar tegelijk zie je spelers snel ontwikkelen en dat maakt mijn rol alleen maar mooier."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Mijn mooiste moment is denk ik het seizoen waarbij ik als assistent-trainer betrokken was bij O15-1."
"Naast dat ik ontzettend veel heb geleerd dat jaar, hadden wij ook een ontzettend getalenteerde groep waarmee wij waanzinnig mooie wedstrijden hebben gespeeld."
"Ik denk dat het mooiste moment is dat ik betrokken mocht zijn bij het team en alles van dichtbij kon meemaken.
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Het lijkt mij geweldig om mij door te ontwikkelen als trainer om uiteindelijk trainer/coach te worden in de middenbouw."
"In die leeftijd gaat het met name over het verbeteren van het individu in teamverband, een kennismaking met tactische principes en het team voorbereiden op de uitdagingen die zich voordoen tijdens wedstrijden."
"Dit onderdeel vind ik het allerleukst om mee bezig te zijn en zie dat ook als een mooie stap."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Ik wil mijzelf graag ontwikkelen in de vorm waarmee ik spelers wil benaderen en dingen wil aanleren. Dit seizoen heeft mij veel gebracht wat betreft inhoud en het lijkt mij mooi om mij te ontwikkelen in de manier hoe ik het overbreng naar de spelers zodat zij daarmee aan de slag kunnen gaan met elkaar op het trainingsveld of tijdens de wedstrijden."
"Coen blijft groeien als trainer"
"Het is altijd mooi wanneer je binnen Alphense Boys je eigen hoofdtrainers kunt opleiden. Coen is daar wederom een perfect voorbeeld van en laat zien dat hij blijft groeien in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer. Hij kent de cultuur binnen Alphense Boys door en door, weet wat er verwacht wordt en heeft nu ook bewezen succesvol te zijn met een jongere leeftijdsgroep op divisieniveau in de O13-competitie."
"In zijn eerste jaar heeft Coen zich sterk ontwikkeld en neemt hij waardevolle bagage mee naar het komende seizoen, waarin hij met de talentvolle 2014-groep de uitdaging aangaat om hen te laten groeien en uit te dagen op het grote veld (11-tegen-11). Met zijn tactisch inzicht en duidelijke visie op het spel is hij een vaste waarde binnen het trainersgilde van Alphense Boys."
"We kijken ernaar uit om hem ook komend seizoen weer aan het werk te zien met de grootste talenten van het geboortejaar 2014. Mooi is ook dat Coen, in navolging van Martijn de Koning, Beau Haverkamp en Michael van Klompenburg, de vierde hoofdtrainer is bij de jeugdselectie uit de gemeente Alphen aan den Rijn die zijn jawoord heeft gegeven aan Alphense Boys voor komend seizoen."
De jeugdteams waar Nico Draijer hoofdtrainer van is presteren seizoen-in, seizoen-uit. Volgend seizoen zien wij Nico dan ook weer terug bij Alphense Boys als hoofdtrainer. Net als dit seizoen in O16.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Dit jaar ben ik bezig met mijn vierde seizoen bij Alphense Boys. Hierbij heb ik één seizoen mogen assisteren bij O13-1 na dat jaar heb ik een jaar O15-1 bij FC Lisse gedaan terwijl ik afstudeerde bij Ajax als videoanalist in de jeugdopleiding."
"Na dat jaar ben ik teruggekeerd naar Alphense Boys en sinds het seizoen 2022-2023 ben ik actief als hoofdtrainer in de middenbouw. Daarnaast heb ik nog verschillende ervaringen opgedaan als assistent trainer van O21 en dit seizoen het eerste elftal."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O16 volgend seizoen?
"Omdat ik het ontzettend naar mijn zin heb bij Alphense Boys. Na vier jaar voelt het echt als thuis en de mensen bij Alphense Boys en de cultuur eromheen past goed bij me."
"Daarnaast is de nieuwe O16-1 een team waar ik al veel spelers ken en ik weet dat het weer een geweldig goede groep is."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Dat zijn er meerderen. Als je kijkt naar prestaties, waren dat het Nederlands kampioenschap en het winnen van de KNVB beker met de O14 in 2022-2023, de promotie naar Divisie 1 met de O13, de winst op PSV en het gelijkspel thuis tegen Ajax."
"Buiten de prestaties om hebben we hele mooie dingen meegemaakt met spelers die zich ontwikkelen, tegenslagen overwinnen en samen doelen bereiken."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Ik hoop dat we volgend jaar met O16-1 weer een representatief team kunnen zijn op het niveau van de BVO's."
"Het is al enorm knap wat wij als Alphense Boys presteren en dat al zoveel jaar. Ik hoop dat we deze lijn door kunnen zetten."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Ik hoop dat mijn spelers zien dat ik elke dag bezig ben met mezelf verbeteren. Ik wil van mijn fouten leren en deze weer gebruiken om te blijven groeien."
"Ik hoop dan ook op elk vlak mezelf te verbeteren om zoveel mogelijk ondersteuning te kunnen bieden aan de spelers."
Aanstekelijke energie en passie
Kieran Baker, bestuurslid Technische Zaken: "Nico brengt als hoofdtrainer een aanstekelijke energie en passie over op al zijn spelersgroepen. Dit straalt hij uit langs de lijn tijdens wedstrijden en op trainingen, waar hij elke partij en/of positiespel met volle overtuiging begeleidt. Zijn kenmerkende stijl als trainer is het spelen op hoge intensiteit, waarbij zijn spelers altijd voor hem door het vuur gaan."
"Komend seizoen gaat Nico zijn vierde jaar in als hoofdtrainer bij Alphense Boys. Kenmerkend voor Nico is dat hij zich enorm verbonden voelt bij Alphense Boys en geen moment twijfelde om de hulpvraag te beantwoorden om Mark de Kooker, na diens overstap van O21 naar Boys 1 midden in het seizoen, te assisteren bij Alphense Boys 1 tijdens trainingen en wedstrijddagen. Dit onderstreept zijn enorme drive en leergierigheid. Wij kijken ernaar uit om ook volgend seizoen weer te genieten van zijn enthousiasme en energie op het veld."
O13-1 wordt volgend seizoen, net als dit seizoen, getraind door Michael van Klompenburg.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Mijn naam is Michael van Klompenburg, 23 jaar oud en woonachtig in Alphen aan den Rijn. Komend seizoen wordt mijn tweede seizoen bij Alphense Boys."
"Ik ben op mijn vijftiende begonnen als trainer en heb hiervoor acht seizoenen lang verschillende teams bij ARC getraind, variërend van O9 tot O16."
"Ook ben ik twee jaar trainer geweest bij het traject Sparta Rotterdam i/d Regio."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O13 volgend seizoen?
"Allereest heb ik het erg naar mijn zin bij de club. Van de trainers tot hardwerkende mensen binnen de interne organisatie, iedereen zet elke week zijn beste beentje er voor en er heerst een goede sfeer."
"De O13-leeftijd is een dynamische en belangrijke periode in de ontwikkeling van jonge voetballers. Ze maken de overgang naar de middenbouw, beginnen vaak aan de middelbare school en spelen soms week in week uit tegen BVO's met hoge weerstand."
"Naast alleen technische vaardigheden, help je spelers ook groeien op het gebied van veerkracht, samenwerken en omgaan met tegenslagen."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Het is moeilijk om één moment te kiezen. De twee opeenvolgende (verre) uitwedstrijden die we in een week tijd verdiend wonnen van SC Heerenveen en PEC Zwolle springen er wel uit."
"Ook het bereiken en spelen van de kwartfinale van de KNVB-beker tegen Vitesse, waarin we tot een paar minuten voor tijd dicht bij de halve finale waren, is een hoogtepunt."
"Maar ik geniet ook enorm van de kleinere dingen, zoals het zien van spelers die veel buiten het veld met elkaar afspreken en hun vriendschappen versterken."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Ik hoop dat ik nog een aantal spelers mag zien doorgroeien naar een BVO de komende jaren."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Ik wil mij komend jaar verder ontwikkelen in het leveren van maatwerk. Hoewel de regie van persoonlijk ontwikkeling uiteindelijk bij de spelers zelf ligt, wil ik ze nog beter op individueel niveau ondersteunen en begeleiden."
"Op hoogste niveau van Nederland met 8 talenten uit gemeente Alphen"
Kieran Baker, bestuurslid Technische Zaken: "Michael heeft bewust de overstap gemaakt van ARC naar Alphense Boys om zich verder te ontwikkelen als trainer. Wij hebben hiervoor een persoonlijk traject uitgestippeld, waarbij hij onder andere, in samenwerking met onze partnerclub Feyenoord Rotterdam, begeleiding kreeg van Danny Mulder (Feyenoord Rotterdam & KNVB-docent). Dit traject heeft hem geholpen om belangrijke stappen te zetten in zijn ontwikkeling."
"Dit seizoen is Michael actief in Divisie 1 BVO, het hoogste O13-niveau van Nederland, met een spelersgroep waar acht talenten uit de gemeente Alphen aan den Rijn in spelen. Hij heeft bewezen over een sterk analytisch vermogen en tactisch inzicht te beschikken."
"Na Beau Haverkamp is Michael de tweede Alphense trainer die een contract voor twee seizoenen tekent. Komend seizoen zal hij ook de rol als planningscoördinator voor de selectieteams vervullen en bijdragen aan de scouting."
Voor het tweede seizoen op rij wordt Beau Haverkamp volgend seizoen hoofdtrainer van Alphense Boys O11 (E-Top). Het wordt zijn zevende seizoen als jeugdtrainer bij Alphense Boys.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Mijn naam is Beau Haverkamp, ik ben 28 jaar en kom uit Alphen aan den Rijn. Als F-je ben ik hier begonnen met voetballen en inmiddels ben ik bezig aan mijn zesde seizoen als jeugdtrainer bij Alphense Boys."
"Daarvan was één seizoen als assistent-trainer van O10, drie seizoenen als assistent-trainer van O12 (JO13-2) en volgend jaar wordt mijn derde seizoen bij O11 (E-Top) waarbij het huidige seizoen mijn eerste seizoen als hoofdtrainer is."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O11 volgend seizoen?
"In de onderbouw staat spelplezier en het ontwikkelen van technische- en breed motorische vaardigheden centraal. Dit past goed bij mij als persoon en als trainer."
"Deze leeftijdsgroep is ook de laatste lichting die op klein veld speelt. Dat betekent dat deze groep voorbereid wordt op het spelen in andere ruimtes en met andere spelregels. Die transitie vind ik erg leuk om te begeleiden."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Het hoogtepunt tot nu toe van mij als trainer bij Alphense Boys is het paastoernooi in het seizoen 2021-2022 met JO13-2 in Spanje op de Copa Jordi. Daarnaast zijn het spelen tegen veel BVO’s en grote toernooien jaarlijks mooie momenten."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Een hoogtepunt voor mij zou zijn als over een aantal jaar het eerste elftal bestaat uit spelers die wij vanaf de onderbouw hebben opgeleid bij Alphense Boys. Of dat deze spelers een nog mooiere stap hebben kunnen maken en zich daar verder hebben ontwikkeld."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Komend jaar wil ik mij verder ontwikkelen in het op een speelse manier geven van trainingsvormen waarbij de spelers zich optimaal en breed kunnen ontwikkelen in de visie van Alphense Boys."
"En dat er een omgeving gecreëerd wordt waar de spelers kunnen leren, fouten mogen maken en voorzichtig kennis maken met wat er wordt gevraagd als speler van Alphense Boys."
Voorbeeld binnen Alphense Boys
"Beau is een voorbeeld van hoe wij net als spelers ook onze trainers opleiden binnen Alphense Boys", zegt Kieran Baker, bestuurslid Technische Zaken. "Als een echt Boys-jongen, na jarenlang te hebben gevoetbald, is hij eerst om ervaring op te doen gestart als assistent trainer om na drie jaar op eigen benen te kunnen staan."
"Beau is een trainer die uitstekend past binnen de O11-leeftijdscategorie want hij mag inmiddels specialist genoemd worden voor deze groep. Beau tekent voor de komende twee seizoenen en zal naast zijn rol als hoofdtrainer van de E-Top zich bezig gaan houden met toernooien bij Alphense Boys en als organisator voor het schoolvoetbaltoernooi bij Alphense Boys."
Terug bij Alphense Boys is Max Voorbij volgend seizoen. Hij volgt Martijn de Koning op als hoofdtrainer van O17-1, die op zijn beurt doorschuift naar Alphense Boys O19-1.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Mijn naam is Max Voorbij en ik ben 26 jaar oud en woonachtig in Hilversum. In het verleden ben ik trainer geweest bij onder andere Victoria, Buitenveldert, Zeeburgia en Alphense Boys."
"Voor dit seizoen heb ik bewust de keuze gemaakt om geen trainer te zijn zodat ik meer focus kon hebben op werk en studie. Ik ben enorm blij en trots om volgend seizoen terug te keren bij de Boys."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O17 volgend seizoen?
"Ik heb ja gezegd tegen deze uitdaging omdat de O17-leeftijdsgroep perfect aansluit bij mijn kwaliteiten als trainer. In deze fase kunnen spelers zich zowel technisch als tactisch sterk ontwikkelen."
"Ik haal er veel energie uit om hen daarin te begeleiden en om hen voor te bereiden op de volgende stap in hun voetbalcarrière."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Het mooiste moment bij Alphense Boys was het zien groeien van een team die op vier spelers na volledig uit nieuwe spelers bestond. Het wekelijks spelen tegen BVO's en de complimenten die we kregen over onze manier van spelen is mij het meest bijgebleven."
"Daarnaast vond ik het mooi dat zes spelers de stap konden maken richting een BVO en dat daarmee hun droom werkelijkheid werd."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Ik hoop met O17-1 een aantrekkelijke en aanvallende speelstijl te ontwikkelen waar wij het BVO's moeilijk gaan mee maken. Verder hoop ik dat ik spelers individueel kan en mag helpen in hun ontwikkeling als voetballer."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Komend seizoen wil ik mezelf verder ontwikkelen in het creëren van een topsportklimaat waarin discipline, plezier en persoonlijke ontwikkeling centraal staan."
Ideale trainer
Kieran Baker, bestuurslid Technische Zaken: "Max heeft zich tijdens zijn eerste seizoen bewezen als een gedreven en deskundige trainer, die zijn spelers uitdaagt en hen helpt om het maximale uit zichzelf te halen."
"Zijn tactische benadering en zijn vermogen om zijn visie helder over te brengen hebben bijgedragen aan het succes van zijn eerste jaar als hoofdtrainer bij Alphense Boys, maken hem de ideale keuze om O17-1 verder te ontwikkelen."
"Met deze bagage zijn wij ervan overtuigd dat hij samen met zijn staf een bijdrage zal leveren aan de verdere groei van onze jeugdopleiding. Binnen Alphense Boys zien we in Max de ideale trainer om onze talentvolle jeugd verder te ontwikkelen en hen te begeleiden in hun droom."
Wij starten met Martijn de Koning, nu hoofdtrainer van Alphense Boys O17-1 en volgend seizoen van Alphense Boys O19-1.
Voor wie jou nog niet kent, vertel eens wat over jezelf en voetbal(trainer)achtergrond?
"Mijn naam is Martijn de Koning, ik ben 28 jaar oud en voetbal is altijd een grote passie van mij geweest. Ik ben opgegroeid in Bergschenhoek en was altijd actief bij de plaatselijke club, BVCB."
"Als speler heb ik daar geen noemenswaardige carrière gehad. Op mijn zeventiende besloot ik mij volledig te richten op het trainersvak. Ik begon toen bij de jongste jeugd en groeide al snel door naar het trainen van teams in de bovenbouw."
"Bij BVCB heb ik veel ervaring opgedaan als hoofdtrainer van onder andere O17-1, O19-1 en O23-1. In deze periode behaalde ik ook mijn UEFA B (VC2) diploma."
"Ik woon nu drie jaar in Boskoop en ben inmiddels sinds 2,5 jaar actief als trainer bij Alphense Boys, waar ik momenteel hoofdtrainer ben van de O17. In deze rol werk ik met veel plezier en ambitie aan de ontwikkeling van jonge talenten."
"Mijn focus ligt op het versterken van het individu, met altijd het team als uitgangspunt. Ik beschouw mezelf als een analytische en veeleisende trainer die met een duidelijke communicatie en een gestructureerde aanpak streeft naar de perfecte uitvoering."
Waarom heb jij ja gezegd tegen O19 volgend seizoen?
"Om te beginnen voel ik mij geweldig op mijn plek bij deze club. De cultuur die hier heerst past perfect bij mij. Het is een hechte club waar iedereen dezelfde ambitie deelt: elke dag weer beter worden."
"Hard werken, elkaar uitdagen en het maximale uit jezelf en het team halen. Het is hier vanzelfsprekend. Dat maakt het hier niet alleen een plezier om te werken, maar ook een plek waar je als trainer blijft groeien."
"Ik heb ja gezegd voor O19-1 omdat ik volledig geloof in het plan van Alphense Boys. Het doel is duidelijk: jonge spelers uit de regio opleiden tot volwaardige voetballers die door kunnen stromen naar het betaald voetbal of Boys 1. Laatstgenoemde is de grote uitdaging die deze rol met zich meebrengt."
"O19 vormt een belangrijke fase in de ontwikkeling van een speler; het is de periode waarin talent verder wordt aangescherpt en spelers worden voorbereid op het seniorenvoetbal. Ik zie het als mijn taak, samen met de rest van de staf, om deze jongens te begeleiden in hun ontwikkeling, zowel als voetballer als in de verantwoordelijkheden en het karakter dat vereist is op een hoger niveau."
Wat is het mooiste moment dat je bij de club hebt meegemaakt?
"Dat is een lastige keuze, want er zijn verschillende memorabele momenten. In het seizoen 2022-2023 werden we met O17 kampioen van Divisie 2, wat ons de promotie naar Divisie 1 opleverde."
"Het volgende seizoen (2023-2024) speelden wij op het hoogste niveau van Nederland, wat een gave ervaring was. Maar ook het kampioenschap in Divisie 3 met O17, behaalt in de eerste helft van dit seizoen, springt eruit."
"Als ik moet kiezen, dan voel ik de prestaties van het afgelopen halfjaar als bijzonder speciaal. Dat kampioenschap was een bevestiging van het harde werk van zowel de jongens als de staf."
"Als trainer voelt het echt als een voorrecht om deze groep van dichtbij te zien groeien, niet alleen als voetballers, maar ook als mensen. Het kampioenschap kwam niet vanzelf. het was het resultaat van veerkracht, doorzettingsvermogen en een ongeëvenaarde teamspirit."
Welk hoogtepunt hoop jij bij Alphense Boys nog mee te maken?
"Ik hoop dat ik dit jaar spelers kan feliciteren met hun stap naar een mooie BVO. Het is geweldig om te zien hoe spelers zich gedurende een seizoen ontwikkelen en als trainer probeer ik hen daarin zo goed mogelijk te begeleiden. Het zou voor mij echt een bekroning zijn als ze hun droom kunnen waarmaken."
"Daarnaast hoop ik natuurlijk ook dat we als team in de tweede seizoenshelft mooie resultaten boeken. Dat we zowel op het veld als daarbuiten als groep de lijn kunnen doortrekken van de eerste seizoenshelft. Dit team heeft laten zien wat het betekent om samen te werken, elkaar te steunen en nooit op te geven, ook op moeilijke momenten. Er ligt nog veel meer moois in het verschiet."
Op welk vlak wil jij je komend jaar ontwikkelen en dat laten zien aan je spelers?
"Ik wil me op meerdere vlakken verbeteren. Het zit in mijn karakter om niet snel tevreden te zijn en altijd naar verbetering te streven. Als ik één specifiek aspect moet noemen, is het de individuele omgang met spelers. Niet elke speler gedijt bij dezelfde aanpak, en ik wil hier beter in worden."
"Daarnaast hoop ik die trainer te zijn waarbij spelers zich prettig voelen, plezier hebben in hun ontwikkeling én in het spel. De komende maanden bieden een mooie uitdaging in Divisie 2 en daar ligt nu mijn volledige focus op. Toch kijk ik ook alvast met enthousiasme uit naar het nieuwe seizoen."
Uitstekende trainer
Kieran Baker, bestuurslid Technische Zaken, is enthousiast over zijn aanstelling: "Martijn heeft bewezen een uitstekende trainer te zijn, die niet alleen het beste uit zijn spelers haalt, maar ook in uitdagende situaties gefocust blijft op het teamdoel. Zijn passie en analytische aanpak maken hem de ideale kandidaat om O19-1 te leiden."
Bezoekadres
Alphense Boys
Sportlaan 2
2406 LD ALPHEN AAN DEN RIJN
Contact
Clubhuis: (0172) 492774
Mail: info@alphenseboys.nl